Akce školní rok 2017/2018

Dětským srdéčkům

V úterý 3.10. jsme s dětmi navštívili hudební vystoupení pana Vojkůvky v kulturním domě Moravské Prusy. Dětem se vystoupení plné písniček, povídání a pohybu velmi líbilo. Děti písničky z pohádek a našeho oblíbeného "Mravenečka" velmi dobře znaly, a tak se do zpěvu i hojně zapojily. Zazněla i vážná hudba a děti si mohly vyzkoušet hru na dirigenta. Těšíme se na další vystoupení s panem Vojkůvkou.

První "adventní" dílničky - příprava na jarmark

V pondělí 2.10. jsme se poprvé sešli v mateřské škole na odpoledních dílníčkách. Vyráběli jsme ozdoby ze studeného porcelánu, připravovali jsme polotovary ze sena a prutů vrby.

Pro maminky bylo připravené drobné občerstvení.

Všem maminkám, které nám přišly pomoci s přípravou děkujeme a těšíme se na další společné pondělní odpoledne, které se bude konat 9.10.2017 v 15:30.

Děkujeme i maminkám, které se nemohou účastnit a berou si práci domů.

Jablíčkový den

V pátek 29.9. jsme měli ve školce "Jablíčkový den". Děti si připravily těsto, jablíčka a každý se stal na chvíli kuchařem a připravil si jablíčkový štrůdl, který nám paní kuchařka upekla. Svou dobrůtku si každý odnesl domů. Také jsme si upekli "Tátovu americkou buchtu", která byla plná jablíček a společně jsme si na ní po obědě a při odpolední svačince pochutnávali. Podařilo se nám připravit trošku křížal - sušených jablíček, jablíčkový čaj, a také probíhala soutěž o nejdelší jablíčkovou slupku :-) Celá školka nám voněla pečenými jablíčky a skořicí.

Děkujem všem rodičům za přinesená jablíčka a ovoce.

Informativní schůzka pro rodiče 6.9.2017

• třídní fond
  • hygienické potřeby
  • e-mailová adresa rodičů - doplnění
  • fotografie dítěte na společnou nástěnku
  • domácí tvořeníčko na téma KYTIČKA
  • školní řád - seznámení, upozornění na změny
  • omlouvání dětí
  • flétnička
  • dílničky - 1.setkání 2.10.2017 - pondělí
  • možnost objednání pracovních sešitů
  • sběr papíru

Bližší informace získáte u pedagogických pracovníků mateřské školy.

25. 5. Viola

Zítra: Filip

Akce v měsíci květnu

21.5. Fotograf v MŠ - předškoláci - Tablo, společné foto a individuální či sourozenecké (dle předchozí domluvy)

31.5. Výlet do Modré(Velehrad) - Expozice Živá voda - odjezd od MŠ již v 7:30.

Plánované akce do konce školního roku:

1.6. Dětský den ve Vyškově se Šamšulou

20.6. Rozloučení s našimi předškoláčky - pasování na školáky :-), společné odpoledne na školní zahrádce spojené s opékáním špekáčků.V případě špatného počasí bude termín pozměněn.

fotky ze školních akcí

Vážení rodiče, stejně jak v minulých letech i v letošním školním roce je možné si v MŠ zapůjčit flešku s fotkami z našich akcí.

Desatero pro rodiče

předškolních dětí na stránce - dokumenty ke stažení