Světýlkový průvod

V úterý 30.10.2018 se konal Světýlkový průvod. Děti společně se Světýlkovou královnou posvítily všem zvířátkům na cestu do pelíšků. Na hřišti "Hliník" si děti z MŠ připravily pro zvířátka i rodiče krásné vystoupení plné písniček, tanečků a říkadel.

Po ukončení světýlkové cesty čekalo na všechny účastníky drobné občerstvení v MŠ a pro děti také nechyběla sladká odměna.

Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili, a také těm, kteří pomohli s přípravou kostýmů, programu, občerstvení i odměn pro děti. :-)

V úterý 16.10. přijelo za dětmi do naší mateřské školky divadélko s pohádkou: "Jak Karlík zachránil babičku".

Děti během představení naučily Karlíka nejen počítat, ale poznávat barvy a slušnému chování. Také si s Karlíkem a jeho kamarádkou Lucinkou hezky zazpívaly a společně s čápem, myškami a panem mlynářem pomohly Karlíkovi obstarat mouku pro babičku na koláče.

Na toto představení za námi dojely také děti z mateřské školy Moravské Prusy. Děkujeme jim za návštěvu a budeme se těšit na další společná představení.

Logopedické vyšetření dětí

Ve čtvrtek 11.10. přijela klinická logopedka paní Ondáková, která provedla jednorázové orientační logopedické vyšetření dětí.

Informace ohledně výsledků vyšetření získáte u ředitelky MŠ.

Adventní dílničky

1.10. jsme zahájili adventní dílničky - příprava výrobků na adventní jarmark.

Tyto výtvarné odpoledne budou probíhat každé pondělí v přízemí mateřské školy v době od 15:30. Prosíme o pomoc rodičů s přípravou. Jarmark bude probíhat v sobotu 1.12.2018 při příležitosti slavnostního rožnutí kapličky a vánočního stromečku.

Jablíčkový den

V září jsme si s dětmi užili "jablíčkování" :-) Zakončení tohoto malého projektu tvořilo samotné pečení dobrot z jablíček. Děti si připravili svůj jablíčkový štrůdl a jiné pochutiny, které jste doma zajisté ochutnali. :-)

Děkujeme rodičům za sponzorský dar - jablíčka- pan Novotný, paní Usnulová, přinesení ochutnávek od paní Sloukové a Martincové, a také za zapůjčení "šikovného ručního pomocníka" od paní Sedláčkové.

Děti si jablíčkování náramně užily.

Informativní třídní schůzka

V úterý 4.9.2018 se konala informat. třídní schůzka pro rodiče. Rodiče obdrželi informace ohledně plateb a organizace školního roku. Byli seznámeni se školním řádem, který následně podepsali. Také jsme doplnili potřebné informace v tiskopisech.

Dětem prosíme pořídit šanon na jejich portfolio.

Děkujeme za sponzorské dary, které nám do mateřské školy přinášíte.

16. 11. Otmar

Zítra: Mahulena, Den studentů

Adventní dílničky

Již od 1.10 se konají každé pondělí výtvarné dílničky v době od 15:30 (přízemí budovy) Připravujeme výrobky na adventní jarmark, který se bude konat v sobotu 1.12.2018. Prosíme rodiče o pomoc s přípravou těchto výrobků. Výtěžek bude určen na nákup vánočních dárků pro děti MŠ.

Děkujeme všem rodičům, kteří se účastní či pomáhají s přípravou dle svých možností.