Akce školní rok 2015/2016

Dílničky : "Příprava velikonočního jarmarku"

Dílničky se opět konají každé pondělí od 15:30 v přízemí MŠ. Děkuji všem, kteří nám chodí na dílničky pomáhat.

Velikonoční jarmark se bude konat v sobotu 19.3.2016. Čas bude ještě upřesněn. Bude umožněna i prohlídka šech výrobků a to hodinu před zahájením.

Dílničky: "Příprava vánočního jarmarku"

Dílničky se budou konat každé pondělí od 15:30 v přízemí mateřské školy.

POZOR ZMĚNA!! VÝJMEČNĚ BUDOU DÍLNIČKY Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ PŘESUNUTY ZE STŘEDY NA ÚTERÝ 20.10. !!!! Prosím, přineste si s sebou tavné pistole, pokud máte a manikurní nůžky.

 

Vítání občánků

V sobotu 3.10. jsme vystoupili s dětmi na slavnostní akci "Vítání občánků".

Děkuji všem rodičům, kteří přivedli své děti.

 

Divadlo Polárka: " Kašpárek detektivem"

V pondělí 12.10.2015 jsme společně se Základní a mateřskou školou Moravské Prusy navštívili brněnské divadlo Polárka. Dětem se humorný příběh "Kašpárek detektivem" velmi líbil. Vtipné vstupy Kašpárka a jeho kontakt s dětským publikem děti upoutal po celou dobu představení. 

Těšíme se na další společnou akci. :-)

Setkání seniorů

V neděli 25.10.2015 jsme společně s dětmi vystoupili s krátkým představením na odpoledním setkání seniorů v místním pohostinství. Vystoupení se dětem zdařilo i přes velmi malý prostor. Podařilo se nám potěšit naše nejstarší spoluobčany.

Světýlkový průvod

V pátek 6.11. 2015 jsme společně se světýlkovou královnou posvítili všem broučkům a zvířátkům, aby našli cestu do svých pelíšků. Průvod byl zakončen vystoupení dětí z mateřské školy. Krátkým podzimním programem se rozloučili se světýlkovou královnou. Byli oceněny všechny děti, které se průvodu zúčastnili a potlesk patřil i krásným vyřezaným strašidýlkům z dýní, které ozdobily prostor před mateřskou školou. Nechybělo o drobné občerstvení a teplý čaj.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s přípravou dobrot i organizací celé akce.

Vánoční jarmark a rozsvícení kapličky

V sobotu 28.11.2015 jsme jako už tradičně před začátkem adventní doby, připravili společně s maminkami, přáteli i některými babičkami vánoční jarmark. Nejprve vystoupili naši nejmenší s tanečky, písničkami a básničkami. Pomocí zvonečků jsme rozzářili vánoční stromek i kapličku. Po ukončení krátkého programu byl zahájen prodej vánočních výrobků. Lidé si mohli zakoupit adventní věnce, či krásné vánoční dekorace z různých materiálů nebo nějaký pamlsek. Nechybělo voňavé cigáro a vážanský punč.

Děkujeme všem, kteří nám s přípravou této společné akce pomohli. Výtěžek z jarmarku bude použit k zakoupení potřeb do mateřské školy pro naše děti.

Mikulášská nadílka

V pátek 4.12.2015 jsme měli v mateřské škole vzácnou návštěvu. Naše děti došel dárkem obdarovat Mikuláš s andílkem a nechyběl ani čertík Bertík :-)

Přišli za námi i maminky s mladšími sourozenci. :-)

Děti Mikuláše přivítaly písničkou a básničkou a na závěr za krásné balíčky plné dobrot pěkně básničkou poděkovaly. Všichni jsme si celé dopoledne náramně užili.

 

Vánoční besídka pro rodiče

Dne 16.12. jsme společně s dětmi předvedly vánoční vystoupení plné písniček, básniček s vánoční tematikou, koled a tanečků. Dětem se vystoupení velmi povedlo a zapojili se mezi nás i ti nejmenší. Na závěr děti rozdaly rodičům vyrobená vánoční přáníčka a malý dáreček (andílka).

 

Vánoční koledování

Ve čtvrtek 17.12.2015 jsme se i přes nepřízeň počasí vydali s dětmi na koledu. S vyrobenými přáníčky jsme se zavítali na obecní úřad a také do místních firem, kde jsme společně zazpívali koledy a popřáli všem veselé vánoce a šťastný nový rok. :-) Děti dostaly spoustu sladkostí, které si odnesly domů. Děkujeme :-)

Vánoční nadílka

V pátek 18.12.2015 byla školka plná napětí a očekávání z příchodu Ježíška a s tím i dárečků pod stromeček. Děti s napětím očekávaly zvuk zvonečku. Netrvalo to dlouho a kouzelná chvíle přišla. Děti měly velkou radost z dárečků, které našly pod stromečkem. S nadšením zkoumaly nové hry a stavebnice. Toto krásné dopoledne přišly s námi strávit i někteří rodiče nebo babičky. Moc děkujeme za jejich přítomnost, za sladké občerstvení, které jsme společně pro děti připravili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K obloze se ráno kouká

malý hnědý koníček

" kdo tu dnes tak krásně zpívá?"

ŠKOLKA PLNÁ SLUNÍČEK
( Dagmar Vágnerová)

slunicko[1].jpg

6. 12. Mikuláš

Zítra: Ambrož, Benjamín

Pohádka - Kocour Modroočko

Ve čvrtek 31.10. navštívíme s dětmi divadelní představení v Moravských Prusích. Pojedeme linkovým autobusem a zpět půjdeme pěšky.

Cena představení 60,-Kč na dítě +doprava.

Světýlkový průvod s uspáváním zvířátek

Ve středu 30.10. se bude konat Světýlkový průvod. Začátek bude v 17:00. Součástí bude vystoupení dětí z MŠ a společné zpívání pro zvířátka k zimnímu spánku. Bližší informace na plakátcích.

Dílničky

Každé pondělí v době od 15:00 do 17:00 hodin budou v přízemí naší školy probíhat výrobní dílničky, na kterých budeme připravovat výrobky na vánoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 30.11. Prosíme o pomoc s touto přípravou.

DÍLNIČKY Z 28.10 SE PŘESOUVAJÍ NA 29.10!! -  z důvodu státního svátku

Podzimní tvoření pro rodiče s dětmi

Ve středu 16.10. se bude konat v prostorách MŠ podzimní výtvarné odpoledne, na kterém si budete moci společně s dětmi vyrobit podzimní dekoraci.

 

 

Sběr papíru

I tento rok budeme pokračovat ve sběru papíru. Finanční prostředky získané tímto sběrem budou určeny k zakoupení pomůcek pro děti MŠ.
Připravené balíčky můžete neustále nosit do MŠ, nebo je možné nahlásit adresu a pro připravený papír si dojedeme.
Bližší informace u učitelek v MŠ.
Děkuji všem za pomoc a zapojení se do sběru.

 

msvazany_footer